Кошик
86 відгуків

Всі замовлення будуть опрацьовані в робочі дні, з понеділка по п'ятницю включно , не рахуючи свят.

вул. Колонтаївська ,27, Одеса, Україна
+380 (96) 542-04-65
+380 (48) 788-75-41
Электротехніка, автоматизація, КВП та А, привідна техніка

Автоматизована система управління технологічним процесом сушіння зерна в потоці

Автоматизована система управління технологічним процесом сушіння зерна в потоці

Понад 50% урожаю основних зернових культур мають підвищену збиральну вологість і потребують сушіння. Тільки після того, як з свіжозібраної зернової маси буде видалена вся надлишкова волога і зерно доведено до сухого стану, можна розраховувати на його тривале зберігання.

Сушіння зерна – це складний, безперервний і енергоємний процес. Перевищення допустимої температури нагрівання зерна викликає коагуляцію білка, втрату життєвих функцій насіння і здатності їх до проростання, зниження кількості і якості клейковини. Крім того на об'єктах зберігання зерна (зерносховищах, елеваторах, силосах) кількість виконавчих механізмів і контрольованих параметрів неухильно зростає і оператор вже не в змозі самостійно управляти технологічними процесами навантаження, розвантаження, обробки, сушки і зберігання зерна. У зв'язку з цим гостро постає питання комплексної автоматизації об'єктів переробки та зберігання зерна, як єдиний шлях підвищення якості зерна, економії енергії, зменшення впливу людського фактору, підвищення прибутковості підприємства.

ДП «СВ АЛЬТЕРА Черкаси» тривалий час спеціалізується на розробці та впровадженні автоматизованих систем управління на базі сучасних засобів автоматизації в різних галузях народного господарства. Силами наших фахівців на підприємстві ДП Теувес Холдінг «Тегра Україна ЛТД» р. Гайсин (Вінницька обл.), була розроблена та впроваджена автоматизована система управління технологічним процесом сушіння зерна в потоці.

Призначення АСУ

Система управління призначена для контролю і регулювання технологічного процесу сушіння зерна в потоці.

Система забезпечує:
контроль технологічного процесу сушіння зерна;
регулювання технологічних параметрів (температура, подача, витрата);
контроль і аналіз заданих режимів роботи (Автоматичний, ручний);
відображення та реєстрація інформації;
складання звітів і зведень;
ведення архіву;
зв'язок з іншими системами.

Структура АСУ

Система управління складається з програмованого логічного контролера (ПЛК) серії VIPA Speed7, керованого перетворювача Lenze ETMD, станції оператора (промисловий комп'ютер) і місцевих пультів управління. Зв'язок станції оператора і ПЛК здійснюється за допомогою INDUSTRIAL ETHERNET. ПЛК забезпечує контроль стану виконавчих механізмів ділянки подачі зерна з бункерів, контроль аварійного і робочих рівнів в бункерах, обробку аналогових сигналів від пристроїв вимірювання температури, регулювання витрати газу. Місцеві пульти управління дозволяють оператору ділянки здійснювати контроль і оперативне управління механізмами, в безпосередній близькості від них. Система візуалізації процесу реалізована за допомогою SCADA Trace mode 6.06 (Росія) і дозволяє здійснювати:
переключение режимов работы (автоматический/ручной);
ввод технологических параметров, таких как скорость подачи зерна в сушилку, режим выгрузки, температурные параметры и т.д.;
регулировку расхода газа двумя методами:
регулировка функцией PID по температуре;
регулировка с помощью явно указанных значений;
просмотр истории изменения температуры, расхода газа на соответствующих графиках.

Результаты и эффект внедрения

В результате внедрения АСУ был осуществлен переход от ручного к автоматизированному управлению сушки зерна в потоке и достигнуты следующие результаты:
эксплуатационный и руководящий персонал обеспечен оперативной информацией в масштабе реального времени о ходе и состоянии технологического процесса и его параметрах;
оптимизация режима работы оборудования;
дистанционное управление технологическим оборудованием;
повышение надежности работы основного оборудования;
повышение экономичности работы основного оборудования
повышение производительности и улучшение условий работы;
контроль температуры во время сушки зерна;
контроль расхода газа;
контроль положения исполнительных механизмов;
сбор и первичная обработка входной информации;
зниження впливу людського фактора, поліпшення якості зерна.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner