Рішення для реєстрації температури і відносної вологості
Багато процеси вимагають проведення реєстрації технологічних параметрів, в основному реєстрації показників температури. Для вирішення даної задачі на виробництві раніше використовувалися громіздкі самописці, які розміщувались у спеціальних шафах автоматики і записували зміну параметрів технологічного процесу на стрічковою або кругової діаграми. В наші дні організувати реєстрацію технологічних параметрів можна різними способами: за допомогою електронних графічних реєстраторів, програмованих пристроїв (ПЛК і панелі оператора), SCADA-систем і т. д. Перераховані вище методи мають високу вартість пристроїв і складну і дорогу налаштування та обслуговування таких приладів і систем.
Для вирішення цієї задачі наш партнер, компанія ОВЕН, пропонує недорогі, функціональні і дуже прості у використанні прилади – автономні реєстратори температури і відносної вологості Логгер100.
Зовнішній вид реєстраторів ОВЕН Логгер100
Реєстратори Логгер100, габаритні розміри приладів (101x25x23 мм), являють собою компактні електронні самописці, записують у власну пам'ять через рівні проміжки часу показання температури і відносної вологості. Володіючи стандартним USB-інтерфейсом, пристрої безпосередньо підключаються до ПК для налаштування і передачі даних.
За допомогою вбудованих в Логгер100 датчиків можна вести облік показань температури в діапазоні від -40 до +70 °C і відносній вологості повітря від 0 до 100 % з високою точністю (± 1°С; ±3%). Логгер 100 працює від ємною літієвої батареї, яка поставляється в комплекті з реєстратором, що дає можливість використовувати прилад там, де ускладнено підключення зовнішнього живлення. При цьому ресурс роботи батареї становить близько 3 років (залежно від температури експлуатації та періодичності реєстрації)
Налаштування Логгер100 здійснюється на комп'ютері. Для цього необхідно задати один головний параметр – періодичність реєстрації, виставляється в інтервалі від 2 секунд до 24 годин, і помістити реєстратор туди, де необхідно проводити вимірювання.
Гкнпро налаштування реєстратора Логгер100
Щоб подивитись результати вимірювання необхідно підключити реєстратор Логгер100 до комп'ютера і в програмі-конфігураторі завантажити архів даних, який постане користувачу в наступному вигляді графіків.
Пробщий вид графічного відображення даних в конфігураторі Логгер100
Результати вимірювань передаються з Логгер100 на ПК за допомогою програмного забезпечення "Конфігуратор Логгер100" та зберігаються у файлі власного формату, відкрити який можна тільки за допомогою конфігуратора. Тим самим досягається захист даних від несанкціонованих змін. Після передачі результатів вимірювання в конфігуратор дані можна перетворити на зручний для користувача формат: *.xls, *..txt або *.bmp.
Пробщий вигляд результатів вимірювання в Microsoft Excel
Типові застосування реєстраторів Логгер100
Використання приладів найбільш доцільно і максимально ефективно при транспортуванні та зберіганні на складах:
- продуктів харчування та сировини,
- медичних препаратів,
- хімічних речовин,
- будівельних матеріалів та виробів з дерева,
- предметів мистецтва,
- целюлозно-паперових виробів,
- виробів легкої промисловості,
- електронних виробів.
Наведемо приклади застосування пристрою. Компанія перевізник здійснює палетну доставку кондитерських виробів з Москви до Красноярська протягом 9 днів. В процесі перевезення необхідно строго підтримувати температурний режим у діапазоні від +10 до +18 °C, що прописується в договорі. У разі порушення умов транспортування перевізник оподатковується великим штрафом. Для того, щоб підтвердити дотримання температурного режиму в кузов вантажної машини в декількох точках встановлюються реєстратори Логгер100, які записують показання температури з інтервалом 1 раз у 5 хвилин. При надходженні вантажу одержувачу (великому мережевого магазину) перед розвантаженням товару перевіряються кліматичні умови доставки. Для цього відповідальний працівник магазину підключає до свого ПК реєстратори. Таким чином, реєстратори Логгер100 дозволяють простежити дотримання необхідного температурного режиму в процесі транспортування вантажу.
Виробники харчових продуктів стикаються з проблемою псування товари при транспортуванні до місця реалізації товару. Недобросовісні водії для економії бензину під час транспортування вантажу відключають рефрижератори. І якщо в процесі транспортування не велася реєстрація температурного режиму, довести вину перевізника практично неможливо. Щоб захистити свій товар від недобросовісних перевізників і зберегти репутацію виробника необхідно використовувати автономні реєстратори ОВЕН Логгер100.
Аналогічна ситуація при транспортування та зберігання медичних препаратів. Для забезпечення високої якості медичних імунобіологічних препаратів, безпеки та ефективності їх застосування потрібно підтримувати умови системи «холодового ланцюга». Згідно санітарно-епідеміологічним правилам при транспортуванні і зберіганні медичних імунобіологічних препаратів необхідно вести безперервний контроль температурного режиму за допомогою термографов або терморегистраторов, якими є прилади ОВЕН Логгер100.
На виробництві реєстратори Логгер100 можуть бути використані для технологічного контролю, в термокамерах, у лабораторіях, при проведенні випробувань обладнання. Наприклад, при випробуваннях електродвигунів тривалий час перевіряється їх робота при різних температурах обмотки. Для реєстрації температури в цьому випадку також можна використовувати прилади Логгер100.
У багатьох великих музеях і художніх галереях для контролю температурно - вологісного режиму до цих використовуються паперові самописці, які вимагають регулярного обслуговування і покупки витратних матеріалів (спеціальна діаграмний стрічка, чорнила тощо). Набагато доцільніше для цих цілей використовувати автономні реєстратори ОВЕН Логгер100, які не вимагають додаткових витратних матеріалів, а з їх обслуговуванням легко впорається навіть літній доглядач музею.
Також по достоїнству реєстратори ОВЕН Логгер100 оцінять контролюючі органи (СЕС, керуючі компанії, ЖЕУ тощо), які можуть використовувати ці прилади для моніторингу стану мікроклімату в дитячих садках, школах і лікарнях.
Основні переваги приладів:
- Простота установки і експлуатації.
- Компактний і міцний корпус.
- Підключення до ПК через USB-порт без додаткових кабелів і перехідників.
- Тривалий ресурс роботи батареї.
- Широкий діапазон вимірювання: - 40... +70 °C 0... 100% RH.
- Світлодіодна індикація стану пристрою.
- Збереження результатів вимірювання в текстовому, графічному або табличному вигляді.
- Свідоцтво про затвердження типу засобів вимірювань*.
- Прилади в наявності і стандартно поставляються зі складу.
Купити прилади можна http://avr.in.ua/p32435529-avtonomnye-registratory-temperatury.html